Volgende stappen zul jij als sollicitant doorlopen:
Dit is een kennismakingsgesprek waarbij je tevens info krijgt over het bedrijf en de concrete functie.
We stellen uw kandidatuur voor aan het bedrijf, waarna u, bij verder positief bevonden, op tweede gesprek gaat.
Indien er een match is bij de werkgever en verder bent weerhouden volgt een testing. Dit gebeurt bij ons op kantoor en doen we om uw persoonlijkheid en competenties verder in kaart brengen.
Elke geteste kandidaat krijgt de kans om feedback te vragen omtrent de resultaten. Hieraan hechten we veel belang. Op deze manier krijgt u als kandidaat een nog beter inzicht op uw competenties en groeipotentieel.
Na 3 maanden tewerkstelling nemen we opnieuw contact met u op en plannen we een opvolggesprek. Dit laat ons toe na te gaan of alles goed loopt en welke de aandachtspunten zijn.